Gebelik Haftası Hesaplama

Eğer şu anda gebe olduğunuza inanıyorsanız ilk önce diyeceklerimizi bir dinleyin sonra kara verin.Gebelik haftanızı hesaplamaya başlamadan önce şunu belirlemeniz lazım : Ben kaç günde bir adet görüyorum ? Mesela 1 Aralık gecesi hamile kaldığınıza inanıyorsunuz ve bugün farz edelim tarihlerde 15 Aralığı gösteriyor sizin hesabınıza göre evet doğru 1 haftalık bir gebelik süreciniz var ama tıbben bu böyle değil kadın doğum uzmanı size muhtemelen 4 haftalık hamilesiniz diyecektir . Nasıl yani ? Açıklayalım .. Hamilelik haftanızı hesaplamada son mestruasyon tarihiniz başlangıç noktası olarak seçilir ve kırkıncı haftaya kadar bu süreç devam eder.

Yumurtlama dönemi hesaplama

Gebeler şunu bilmelidir ki adet görmeye başladıktan on dört gün sonra ovulasyon başlar , ovulasyon bir kadının üreme organlarındaki yumurtlama işidir.

Herkesin bildiği üzere gebelik 9 ay 10 gun devam eden bir süreçtir , kimi bayanlar bu süreci ay hesabı ile yorumlarken hataya düşmekteler çünkü bir Lunar Ay 30 günden ibarettir ancak bir hafta 7 gün ve 4 haftada 28 gündür. Bu yüzden 2 günlük farklılıklar uzun dönemde 2-3 haftalık sapmalara neden olabilir.

Kaç Haftalık Hamileyim

HAMİLELİK HAFTASI HESAPLAYICISI

Dikkat:
-Bilgisayarınız bugünün tarihini olarak tespit ettik.Gebelik hesaplayıcı hamilelik haftanızı bu tarihi baz alarak bulacak. Tarih doğru değilse hesaplamaya başlamadan evvel bilgisayarınızın zaman ayarlarını gerektiği gibi düzenleyiniz.


Son adet tarihinizin ilk gününü girin:

Gün:

Ay:

Yıl:

-

Bu verilere göre şu anda hafta günlük hamilesiniz (±3 gün hatapayı!).
ve bebeğinizin muhtemel doğum tarihi (yani 40 haftayı doldurduğu tarih) :
olarak belirlendi.

 
 

İlgili Yazıya Rastlanmadı.

This entry was posted in Hafta Hafta Gebelik. Bookmark the permalink.

2 Responses to Gebelik Haftası Hesaplama

  1. gülay yılmaz says:

    ben çin takvimine göre uyğuladım haziranın 20son adet gördüm eşimle 30 haziranda birlikte oldum daha sonra korunduk şimdi hamileyim kaç haftalık oluyor

  2. perikızı says:

    geciktirici kullandım ama midem bulanıyo test yaptım olumsuz diyo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *