Bebek Kilosu Hesaplama

Bebeğiniz dünyaya yeni geldiği için bunca heyecan farkındayız. Onun ilk doğduğunda ki bebek kilosu hesaplama ve ilerde ki kiloları çok önemli bu yüzden bebek kilosu hesaplama formülümüzü sizinle paylaşacağız. Bu sayede bebeğinizin olası kilosunu öğrenebileceksiniz.
Yeni doğan Bebek Kaç Kilo Olmalı?
Yeni doğanlarda kız ve erkek kilogram ağırlıkları arasında fark vardır. Yeni doğan kız bebeklerin ortalama kilosu 3.2 ağırlığında olsa da bu tutar 2.4 kg – 3.7 kg arasında değişiklik göstermektedir. Bebeğiniz bu kilogramlar arasında doğduysa şanslısınız. Yeni doğan erkek bebeklerinde ise ortalama olarak 3.3 kg’ı verebiliriz. Yeni doğan erkek bebekleri için 2.5 kg – 3.9 kg arası oldukça sağlıklı bir ağırlıktır. Doktorunuzda eminiz bu yönde sizi bilgilendirecektir.

Yeni Doğan Bebek Ayda Kaç Kilo Almalı

İlk 3 ay’ın ardından bebeğinizin kilonuzu kontrol etmesiniz uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Bebeğin gelişiminin en üst olduğu zamanlardır bu sebepten dolayı her ay bebeğin kilosu bir kenara not edilmesi ve dünya yeni doğan kilo ortalaması ile karşılaştırmalıdır. Bebeğinizin sağlıklı kilo değerleri aralığında bulunması gelişimi açısından büyük önem taşır. Bunun için geliştirmiş olduğumuz bebek kilosu hesaplama yöntemimizi kullanabilirsiniz.
Bebek Kilosu Hesaplama Ne İşe Yarar?
Bebeklerin sağlıklı gelişimi açısından kilo oranı büyük önem taşır. Bu yüzden sürekli ve düzenli olarak yeni doğan bebeklerin kilosu ölçülmeli ve Dünyada düzenlenmiş olan bebek sağlıklı kilo aralığı ile karşılaştırmalı. Sizler bu karşılaştırmayı daha hızlı yapın diye bebek kilosu hesaplama formülünü geliştirdik. Bu yüzden endişe etmenize gerek yok kolayca aracımızı kullanıp bebeğinizin sağlıklı bir kiloya sahip olup olmadığını test edebilirsiniz. Bebek kilosu hesaplamanın temelinde yatan neden bebeğin gelişimini takip edebilmektir. Yeni doğan bebek gelişimini tam olarak sürdürüyor mu? Bu ilerlerle me sağlıklı mı? Gibi sorunların cevabı bebek kilosu hesaplama aracı sayesinde hızlı çözümler sağlanır. Yine de kesin sonuçlar için düzenli olarak bebeğinizi doktor kontrolüne götürmeye, doktorunuza danışmaya ve doktorunuzdan fikir almayı unutmayın. Bebeğiniz bu dünyada ki en değerli şey, hem sizin için hem de tüm insanlık için.

İlgili Yazıya Rastlanmadı.

This entry was posted in Gebelik. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *